فعالیت فرقه «وهابیت» در قزاقستان ممنوع شد

untitled-3

به گزارش فرقه ها به نقل از هم اندیشی

«نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان حمایت خود از طرح ممنوعیت فعالیت فرقه‌های وهابیه و سلفیه در قزاقستان را اعلام کرد.

نظربایف همچنین گفت: حملات تروریستی‌ای که طی ماه‌های اخیر در مناطق قزاقستان به وقوع پیوست، توسط عناصر سلفی برنامه ریزی و اجرا شده بود.

مقامات قزاقستان اخیرا در صدد ایجاد طرح ممنوعیت و محدودیت تبلیغ و پیروی از فرقه‌های «وهابیه» و «سلفیه» در این کشور شده بودند.

بر اساس ادعای مقامات آستانه، فعالیت این فرقه‌های مذهبی در قزاقستان خطرناک بوده و در آینده می‌تواند برای این کشور مشکلاتی را ایجاد کند.

همزمان با طرح ممنوعیت وهابیت در قزقاستان، «نورلن ایرمکبایف» وزیر امور دینی و جامعه شهروندی قزاقستان نیز گفت: وهابیت و سلفی گری خطر و تهدید جدی برای امنیت این کشور محسوب می‌شود.

به گفته وی، وزارتخانه امور دینی و جامعه شهروندی قزاقستان در حال حاضر در صدد آماده و تهیه کردن طرحی است که تا این خطر را به تمامی مردم اطلاع رسانی کند.

این تصمیم مقامات قزاقستان در حالی است که برخی کشورهای منطقه آسیای مرکزی، به ویژه تاجیکستان از ۳ سال پیش فعالیت این دو فرقه مذهبی را در قلمرو خود ممنوع اعلام کردند.

فرقه ها

درباره نویسنده : فرقه ها

فرقه ها تلاشی است برای روشنگری و بیدار سازی دلهایی که در پیچ و خم زندگی، روزمره ها را به فراموشی سپرده اند... باشد که بیدار شویم...

مشاهده تمام پست های

مطالب مرتبط:
- مجهز شدن مبلغین برای پاسخگویی علمی به وهابیت
- تمام ائمه شیعه وهابی بوده‌اند!
- دکتر علی الشعیبی؛ماجرای حمله وهابی ها به کربلا
- تصویر امام حسین (ع) یا حافظ؛ راهکار جدید وهابی ها برای تفرقه بین شیعیان + سند
- تحلیل مضحک مفتی سعودی درباره آزادی موصول
- عربستان در «بیشکک» پایگاهی برای ترویج وهابیت است
- عزاداری بی‌نظیر اهل سنت پاسخ دندان‌شکن به وهابیت بود
- وهابیت با عربستان چه کرده است
- علت عصبانیت روز افزون وهابیت از شیعه
- جولان تکفیری ها در اروپا ظهور پلیس وهابیت در شهرهای اروپا
به این سایت رأی بدهید به این سایت رأی بدهید

Top