شهید محمد حسین فارسیان

Fergeha_748897897

سال ۱۳۳۱ در یکی از روستاهای اطراف شهر ری در خانواده ای مستضعف و رنجدیده نوزادی پا به عرصه دنیا نهاد که او را محمد حسین نام گذاردند. وی با تحمل مشقت و سختی، دوران کودکی را سپری کرد و با کوشش و سعی بسیار توانست تحصیلات خود را تا پایان کلاس سوم متوسطه به اتمام برساند و پس از آن به استخدام نیروی هوایی ارتش در آید.

محمدحسین چند سالی بیشتر در نیروی هوایی خدمت نکرده بود که با اوج گیری مجدد نهضت اسلامی علیه حاکمیت رژیم منحوس پهلوی، به صفوف یکپارچه امت حزب الله پیوست و با پخش اعلامیه های امام خمینی بین همکاران خود و شرکت فعال در تظاهرات و راهپیمایی ها، در راه سرنگونی رژیم ستمشاهی گام های مؤثری برداشت.

وی در روزهای حماسه و ایثار دوشادوش مردم در صحنه حضور داشت و در یوم الله ۲۲ بهمن در زمینه تشکیل کمیته محل نقش مؤثری را ایفا نمود و پس از تشکیل ، سرپرستی آن را نیز بر عهده رفت و در جهت سازماندهی و آموزش نظامی نیروهای پرشور ، مسلمان و انقلابی آن مرکز برآمد .

از این زمان به بعد بود که وی زندگی خود را برای استقرار و حاکمیت بخشیدن به نظام جمهوری اسلامی وقف کرد و پس از سر و سامان بخشیدن به وضع کمیته محل ، به زندان قصر و زمانی بعد به زندان اوین رفت و از طرف نیروی هوایی جمهوری اسلامی مأمور خدمت در دادستانی انقلاب اسلامی گردید. وی در این مرکز به تلاش خستگی ناپذیر خود در جهت حفظ دستاوردهای انقلاب از گزند ضد انقلابیون ادامه داد و بدون هیچگونه چشم داشتی صرفاً به خاطر خدا شبانه روز به فعالیت پرداخت .

شهید فارسیان همواره طالب شهادت در راه خدا بود و همیشه کار را با نام او شروع می کرد و برای او به انجام می رساند . در تب و تاب اسلام و انقلاب می سوخت و به آن عشق می ورزید و همواره خود را مدیون و سپاسگزار مردم و انقلاب می دانست . وی در زمینه تهدیدات استکبار جهانی و مزدورانش نسبت به نظام نوپای جمهوری اسلامی حساس و دور اندیش بود و در جهت خنثی کردن توطئه های آنان قاطعانه گام بر می داشت .

شهادتنامه

فعالیت ها و جان نثاری های محمد حسین فارسیان برای انقلاب اسلامی و محبت و ارادت قلبی اش نسبت به امام امت از دیده های مخفی نبود و به همین جهت وی نیز مورد شناسایی منافقین قرار گرفت و بالاخره در یکی از روزهای آخر مرداد ماه سال ۶۰ هدف رگبار کینه توزانه چهار تن از منافقین تروریست قرار گرفت .

تروریست ها برای انجام هدف شوم و پلید خود صبح زود با یک اتومبیل شورلت مسروقه به محل سکومت وی آمده ، در مقابل منزل کمین می کنند و او را در حالی که عازم محل کارش بود ، هنگام خداحافظی با فرزند خردسالش و قبل از سوار شدن به اتومبیل ، ناجوانمردانه هدف رگبارهای پی در پی مسلسل های آمریکایی خود قرار می دهند.

و به این ترتیب وی پس از پذیرش این زخم های کینه توزانه و ناجوانمردانه در مقابل دیدگان معصوم دختر سه ساله اش در خون خود می نشیند ، تا لحظاتی بعد به معراج عاشقان الله و حافظان حرمت خون شهیدان صعود کند و خاکیان را در حسرت فقدان خود به عزا و ماتم نشاند ، ولی هیچگاه خاطره حماسه پرشکوه وی از یادها نخواهد رفت و همواره رهروان راه را مقاومت و استواری خواهد بخشید.

 

وصیتنامه

بسم الله الرحمن الرحیم

«خدایا قسمت می دهم به قرآن و ائمه اطهار و به پنج تن آل عبا قسمت می دهم که توفیق بده که فقط در راه تو قدم بردارم و همیشه با یاد تو و برای تو کار بکنم و در این راه به شهادت برسم و در راه اسلام و قرآن و دین و مملکت بتوانم خدمت بکنم .»

 

منبع هابیلیان

فرقه ها

درباره نویسنده : فرقه ها

فرقه ها تلاشی است برای روشنگری و بیدار سازی دلهایی که در پیچ و خم زندگی، روزمره ها را به فراموشی سپرده اند... باشد که بیدار شویم...

مشاهده تمام پست های

مطالب مرتبط:
- نحوه ترور شهید لاجوردی از زبان قاتل
- رمزگشایی از عبارت “منافقین انقلاب” شهید لاجوردی
- شهید سید اسدالله لاجوردی در آئینه تصاویر
- لاجوردی اعضای گروهک‌ها را مثل رگ‌های بدن می‌شناخت
- شهید مطهری
- خاطرات رهبر انقلاب از شهید سپهبد علی صیاد شیرازی+گالری تصاویر
- ترور صیاد و ” یومٌ فَرحَت بِهِ…”
- به راستی صیاد که بود؟
- زندگی نامه شهدای هسته ای
- شهید اصغر وصالی تهرانی فرد
به این سایت رأی بدهید به این سایت رأی بدهید

مطالب مرتبط

Top