سرکرده بوکوحرام نیروهای منطقه‌ای را تهدید کرد

Fergeha_ابوبکر-شکائو_بوکوحرام

‘ابوبکر شکائو’ سرکرده گروه تروریستی ‘بوکوحرام’، در یک پیام جدید ویدیویی، نیروهای متحد منطقه ای آفریقا را به مبارزه فراخواند و وعده شکست به آن ها داد.

شکائو دیروز (دوشنبه) در یک پیام ۲۸ دقیقه ای که بر روی سایت ‘یوتیوب’ قرار داد، گفت: اتحاد شما به نتیجه نخواهد رسید، سلاح هایتان را جمع کنید و با ما روبرو شوید، ما استقبال می کنیم.
وی افزود: اگر به جای هفت هزار، هفتاد میلیون نیرو هم برای جنگ با ما اعزام کنید، همه را از پا در می آوریم.
شکائو همچنین به صراحت ‘ادریس دبی’ رییس جمهوری چاد را که نیروهایش در مقابله با تروریست های بوکوحرام شرکت دارند، تهدید کرد.
گسترش دامنه حملات بوکوحرام به کشورهای همجوار نیجریه باعث شد تا نیروهای چاد، کامرون و نیجر طی هفته های اخیر با ارتش نیجریه در مبارزه با این گروه تروریستی متحد شوند.
تروریست های بوکوحرام که در گذشته به مناطق شمالی کامرون حملات متعددی کرده اند، یکشنبه گذشته در دو حمله به شهر ‘دیفا’ در جنوب شرقی نیجر جبهه جدیدی را ایجاد کرد.
به همین دلیل تهدید تروریستی بوکوحرام اکنون صرفا یک چالش امنیتی برای نیجریه محسوب نمی شود، بلکه به بحرانی منطقه ای برای کشورهای همسایه تبدیل شده است.
نیجریه، چاد، نیجر، کامرون و بنین در نشست امنیتی اخیر موافقت کردند که گروهی مشترک متشکل از هشت هزار و ۵۰۰ نظامی را برای مقابله با بوکوحرام تشکیل دهند.

/ ایرنا

فرقه ها

درباره نویسنده : فرقه ها

فرقه ها تلاشی است برای روشنگری و بیدار سازی دلهایی که در پیچ و خم زندگی، روزمره ها را به فراموشی سپرده اند... باشد که بیدار شویم...

مشاهده تمام پست های

مطالب مرتبط:
- بوکوحرام ۴۰۰ زن و کودک را ربود
- بوکوحرام با داعش بیعت کرد
- دستگیری عضو بوکوحرام با لباس زنانه
- پلیس نیجریه ۱۶۰ عامل مظنون بوکوحرام را بازداشت کرد
- توافق ۵ کشور آفریقایی برای اعزام نیرو به نیجریه برای مقابله با بوکوحرام
- بوکوحرام جای داعش را می گیرد
- وحشت زنان و دختران کامرونی از بوکوحرام
- مواضع تروریست‌های بوکوحرام توسط نیروهای ارتش نیجریه بمب‌باران شد
- حمله خمپاره ای تروریست ها به مناطق مسکونی در دمشق
- بوکوحرام ۱۵ روستایی را در نیجریه کشت
به این سایت رأی بدهید به این سایت رأی بدهید

مطالب مرتبط

Top