تکفیری‌ها به پروژه اسلام هراسی کمک می‌کنند

Fergeha_5120
مشاور مقام معظم رهبری گفت: گروه‌های تکفیری با ارائه چهره خشن و زشت از اسلام عزیز به اجرای پروژه اسلام هراسی مورد نظر استکبار جهانی کمک می‌کنند.
اکبر علی ولایتی در اختتامیه کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای جهان اسلام اظهار داشت: اگر چه تکفیر و افراطی‌گری در تاریخ مسلمین سابقه‌ای دیرینه داشته؛ اما موج نوین آن آثار و عواقب سوء و زیانباری داشته است.
ولایتی افزود: ترویج اندیشه‌های انحرافی، افراط و اندیشه‌های تکفیری و اختلافات مذاهب و نهله‌های گوناگون و طرح جدال آمیز آن در سطح عامه مسلمین با بکار گیری رسانه‌های نوین، انسجام فکری، فرهنگی و تمدنی را در جوامع اسلامی برهم زده و در نتیجه حتی یک برنامه فراگیر و آگاهی بخش نیز آثار زیانبار آن را نخواهد زدود.
وی بیان داشت: علاوه بر این چهره تابناک فقه پویای اسلام و معارف دینی نیز ناتوان از ارائه راه حل‌هایی برای معضلات اجتماع جوامع نوین معرفی می‌شود در حالی که اسلام؛ دینی برای همه جوانب زندگی بشر است.
تکفیری‌ها شکوه امت اسلام را می‌شکنند
ولایتی گفت: به رغم تاکید دین مبین اسلام بر وحدت و همبستگی؛ اما گروه‌های تکفیری بر اساس استبداد رای و قرائت‌های متحجرانه از معارف دینی با تکفیر مسلمین توطئه دشمن را در جهت تفرقه در صفوف اهل قبله تقویت کرده و موجب شکستن شکوه امت اسلام و زمینه ساز غلبه دشمن می‌شود.
وی با بیان اینکه گروه‌های تکفیری خود ساخته و پرداخته سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی غرب هستند ابراز داشت: تکفیری‌ها با ایجاد تفرقه، درگیری، ویرانی زیرساخت‌ها و اقتصاد کشورهای منطقه و کمک به تحقق اهداف قدرت‌های سلطه گر در تحمیل نظم جهانی مورد نظر خود و کاهش اقتدار امت و کشورهای اسلامی گام بر می‌دارند.
ولایتی بیان داشت: ترور، کشتار، سر بریدن زنان و کودکان، تجاوز به نوامیس و اموال مردم منطقه علاوه بر ترویج جنایت و خشونت و نقض حقوق انسان‌ها، خسارت‌های جبران ناپذیری برای ملت‌های منطقه به بار آورده و
موجب عقب افتادگی ملت‌های مسلمان در جهان شده است.
تکفیری‌ها با ارائه چهره خشن و زشت از اسلام به پروژه اسلام هراسی کمک می‌کنند
مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه، گروه‌های تکفیری با ارائه چهره خشن و زشت از اسلام عزیز به اجرای پروژه اسلام هراسی مورد نظر استکبار جهانی کمک می‌کنند، افزود: تکفیری‌ها به جای انجام وظیفه دعوت به اسلام موجب نفرت و دوری دیگران و جلوگیری آنان از دین مبین می‌شوند تا به توطئه دشمنان در جلوگیری از نفوذ و گسترش اسلام کمک کرده باشند.
وی بیان داشت: به رغم ضرورت تلاش برای احیای تمدن نوین اسلامی و ارائه الگوی بهتر مدیریت جوامع بر اساس ارزش‌های دینی، عملکرد تکفیری‌ها برای جلوگیری از ایفای نقش امت اسلامی در عرصه جهانی برای تحقق تمدن مورد نظر بوده و جفایی به اسلام و تعالیم ناب آن تلقی می‌شود.
جنایات تکفیری‌ها موجب فرسایش توان امت اسلامی در دفاع از مقدسات است
ولایتی عنوان کرد: جنایات گروه‌های تکفیری موجب انحراف اذهان و فرسایش توان امت اسلامی در دفاع از مقدسات و مصالح عالی اسلامی و بخصوص مسئله قدس شریف شده که مسئله اول جهان اسلام بلکه جامعه بین الملل است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: جریان های تکفیری به ارتکاب جنایات خود در مناطقی که امروزه سلطه یافته‌اند، بسنده نخواهند کرد و به مدد کمک‌های مالی، سیاسی، اطلاعاتی و رسانه‌ای غرب اقدامات خود را به سایر مناطق گسترش داده و سعی بر تجزیه کشورهای اسلامی خواهند کرد و علاوه بر تفرقه و عداوت نسبت به تغییر جغرافیای جهان اسلام به سود نفوذ هر چه بیشتر سلطه گران جهانی گام بر می‌دارند.
راهکارهایی برای مبارزه با تکفیری‌ها
مشاور مقام معظم رهبری،گفت: تکفیر و افراطی‌گری آثار بسیار زیانباری بر جهان اسلام و آینده آن خواهد گذاشت و کنگره کنونی که زعامت آن بر عهده آیات عظام مکارم و سبحانی است، گامی بسیار ارجمند در مبارزه با تکفیر محسوب می شود و امیدواریم راه حل‌هایی جدی برای مبارزه با تکفیر ارائه شود.
وی اضافه کرد: مبارزه جدی با تکفیر و حامیان مستکبر و فرهنگ سازی برای آگاه سازی جوامع مسلمان و خشکاندن ریشه‌های فکری و فرهنگی تفکیر در نظام‌های آموزشی، رسانه‌ای و فرهنگی همه کشورهای اسلامی، قطع همه کمک‌های مالی، نظامی، لجستیکی و سیاسی و رسانه‌ای به گروه‌های تکفیری و توقف اعزام مزدوران برای نبرد در صفوف تکفیری‌ها، توجه همه نگاه‌ها به استکبار و صهیونیسم جهانی به عنوان دشمنان اصلی، تمرکز بر فلسطین به عنوان مسئله اصلی جهان اسلام، همت همه نخبگان و به خصوص علمای اسلام در دفاع از منافع اسلامی و خاموش کردن آتش فتنه از اهم راهکار‌هایی است که باید برای ایفای رسالت تاریخی خود بر آن همت کنیم.
فرقه ها

درباره نویسنده : فرقه ها

فرقه ها تلاشی است برای روشنگری و بیدار سازی دلهایی که در پیچ و خم زندگی، روزمره ها را به فراموشی سپرده اند... باشد که بیدار شویم...

مشاهده تمام پست های

مطالب مرتبط:
- کسانی که خواهان رابطه با آمریکا هستند، نفوذی اند / نفوذ از منافقین هم بدتر است
- جیبوتی از مقابله عربستان با ایران حمایت کرد
- دوستی میلیاردر آل سعود با دختر ترامپ
- افخم: شیعه و سنی برادرند/ اتحاد بهترین روش مقابله با تروریسم است
- سردار افشار: فرقه ها ابزار دست دشمن هستند
- تاکید ۲ مرجع تقلید بر مقابله با فرقه‌های انحرافی
- حضور طلبه ها در ایام اربعین/ جلوگیری از تبلیغ فرقه های مختلف در میان زائران
- چرا باید «سیانور» را دید؟/ روایتی غیرکلیشه‌ای از سازمان منافقین
- نگرانی آمریکا ضعف جریان‌های تروریستی در سوریه است
- روایت دست اول از زندگی شیعیان سوریه در محله مسیحیان – اینجا همه عاشق ایران‌اند
به این سایت رأی بدهید به این سایت رأی بدهید

مطالب مرتبط

Top