تروریست سعودی: سلفی‌های اروپا به ما ملحق شوند

Untitled-1

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این دیدار ۳۸ دقیقه ای که توسط “شورای مشورتی (به اصطلاح) اسلامی سوییس” به ریاست “نیکولاس عبدالله بلانشو” فرد نزدیک به عربستان، برگزار شد، شامل گفتگویی طولانی درباره گروهک تروریستی جیش الفتح و مقایسه میان گروههای تشکیل دهنده این گروه و داعش بود.

به نوشته روزنامه السفیر لبنان، عبدالله المحیسنی در این دیدارِ فیلمبرداری شده به طور مفصل اقدامات گروه تروریستی اش و گروههای تشکیل دهنده جیش الفتح را تشریح می کند و می گوید که که این گروه بر ایده “مخالفت با سکولاریسم و دموکراسی و تلاش برای تاسیس دولت باصطلاح اسلامی با حاکمیت دادگاههای شرعی” توافق نظر دارد.

جیش الفتح، مجموعه بزرگی از گروههای القاعده از جمله بارزترین آنها جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه و “جنبش احرار الشام” که ریشه های آن به القاعده بازمی گردد می باشد و این علاوه بر گروههای دیگر تروریستی در سوریه است.

وی در این دیدار از “جهادی” های غرب خواست تا به داعش ملحق نشوند بلکه به گروههای تشکیل دهنده جیش الفتح بپیوندند و داعش را “خوارج زمان” خواند و گفت که جهاد واقعی همانی است که گروههای جیش الفتح انجام می دهند.

این تروریست وابسته به عربستان تاکید کرد که داعش می کوشد خود را به عنوان بزرگترین گروه متشکل از عناصر مهاجر، به جهانیان معرفی کند، در صورتی که این امر صحت ندارد، گروههای دیگر نیز جهادی هایی (تروریست هایی) از مناطق دیگر دارند.

جیش الفتح گردانهای ترکمنستانی، ازبکستانی و چچنی را شامل می شود که برخی با جبهه النصره بیعت کردند در حالی که جنبش احرار الشام نخستین گروهی به شمار می آید که درها را به روی عناصر خارجی گشود.

المحیسنی تمرکز کردن غرب بر داعش و تلاش آن برای ایجاد ترس و رعب از این گروه تروریستی را به سخره گرفت و گفت: این امر سبب “روی آوردن بیشتر جوانان خواهان جهاد به این گروه متجاوز” خواهد شد.

وی از تریبونی که این گروه سلفی سوییسی برایش فراهم کرد از جوانان غرب خواست تا به گروههای زیرمجموعه جیش الفتح بپیوندند.

به رغم انتقاد این تروریست وابسته به عربستان از داعش، وی اذعان کرد که داعش در هنگام فعالیتش در عراق قبل از برخورد با دیگر گروهها، الگویی واقعی از خلافت اسلامی به نمایش گذاشت و اختلاف از زمانی آغاز شد که این گروه ریختن خون دیگر گروهها را آغاز کرد.

وی مجموعه ای از اسامی به اصطلاح “فقهای جهاد” را برشمرد که اغلب آنها در عربستان حضور دارند از جمله سلیمان العلوان که در عربستان به اتهام پولشویی تحت بازداشت است.

المحیسنی به نشست وین و یا کمک های مالی برخی کشورها به گروههای جیش الفتح اشاره ای نکرد اما به رسانه های غرب که نشان می دهند آمریکا با داعش مبارزه می کند، طعنه زد و در عین حال تاکید کرد که “دادگاه های شرعی در جیش الفتح احکام خداوند را اجرا می کنند و از معصیت جلوگیری می کنند و اردوگاه های آموزشی برای جهاد در مناطق تحت کنترل خود ایجاد می کنند”، که این همان کاری است که داعش انجام می دهد.

 

فرقه ها

درباره نویسنده : فرقه ها

فرقه ها تلاشی است برای روشنگری و بیدار سازی دلهایی که در پیچ و خم زندگی، روزمره ها را به فراموشی سپرده اند... باشد که بیدار شویم...

مشاهده تمام پست های

مطالب مرتبط:
- چهره‌های تشیع انگلیسی/«عبدالعظیم مهتدی»؛ مدعی تشکر «مادر سادات» از قمه‌زنی!
- وضعیت “شیخ زکزکی” اعلام شد
- صدور مجوز فعالیت انجمن زرتشتیان تهران
- ده‌ها تروریست در حمله هوایی روسیه به ادلب کشته شدند
- پدر شهید عمر ملازهی: آمریکا پشت داعش است اما ظلم پایدار نمی‌ماند
- شورای امنیت برای دختر ایزدی اشک ریخت!
- ۱۵۰۰ موشک روسی بر سر تروریست های داعش در سوریه
- کلینتون: ترامپ با اظهاراتش به جذب نیرو برای داعش کمک کرده است
- حمله راکتی داعش به حرم امامین عسکریین(ع)
- تبیین فلسفی گرایش به داعش در اروپا
به این سایت رأی بدهید به این سایت رأی بدهید

Top