برلین رفته رفته به پایگاه سلفی‌ ها تبدیل می‌شود

Untitled-1

روزنامه “برلینر مورگن‌پست” آلمان دوشنبه (۲۵ ژانویه/ ۵ بهمن) گزارش داد که برلین به محل تمرکز سلفی‌ ها تبدیل شده است.

سازمان امنیت داخلی آلمان (اداره حفاظت از قانون اساسی) می‌گوید، در حال حاضر حدود ۶۸۰ سلفی در این شهر به سر‌ می‌برند. این سازمان ۳۶۰ نفر از این تعداد را آماده انجام اعمال خشونت‌ آمیز ارزیابی کرده است.

پنج سال پیش تعداد افراطیون حاضر در برلین حدود نیمی از این میزان بود. تعداد آن‌ها ۳۵۰ نفر بود و شمار افرادی که برآورد شده بود ممکن است دست به خشونت بزنند ۱۰۰ نفر می‌شد.

“برلینر مورگن‌ پست” گزارش می‌دهد که تا به‌ حال حدود ۱۰۰ سلفی افراطی از برلین به مناطق جنگ‌ زده و بحرانی در سوریه و عراق سفر کرده‌ اند. ۱۲ نفر از این افراد در جنگ کشته شدند و ۵۰ نفر بازگشته‌ اند.

تا کنون نزدیک به ۷۰۰ سلفی از سراسر آلمان به خارج سفر کرده‌ اند تا برای گروه “دولت اسلامی” (داعش) یا سایر گروه‌های تروریستی بجنگند. با قدرت گرفتن “دولت اسلامی” بر تلاش‌ سلفی‌ ها برای گرفتن نیروی جدید نیز افزوده شده است.

اسلام‌ گرایان افراطی در میان پناهجویان نیز فعالند تا از کمبود آگاهی دینی برخی سود جسته و آن‌ها را به سوی خود جذب کنند. به گفته کارشناسان معمولا افرادی که از نظر مذهبی دارای شخصیت‌ محکم‌ تری هستند کمتر جذب افراطیون اسلام‌ گرا می‌شوند.

 

منبع : karajrasa.ir

فرقه ها

درباره نویسنده : فرقه ها

فرقه ها تلاشی است برای روشنگری و بیدار سازی دلهایی که در پیچ و خم زندگی، روزمره ها را به فراموشی سپرده اند... باشد که بیدار شویم...

مشاهده تمام پست های

مطالب مرتبط:
- سیر بی خردی در مکتب سلفی
- تروریست سعودی: سلفی‌های اروپا به ما ملحق شوند
- مبلغ سلفی راه رفتن روی قرآن‌کریم را جایز می‌داند!
- تکفیری‌ها به پروژه اسلام هراسی کمک می‌کنند
- تعداد سلفی‌های آلمانی در عراق و سوریه
- ۱۳۰۰ سلفی اردنی در عراق می‌جنگند
- جنجال اظهارات مبلغ سعودی درباره داعش
- تظاهرات ضد صهیونیستی در شهرهای بزرگ آلمان و سوءاستفاده سلفی ها
- جریان‌شناسی سلفیت امروزی
- انهدام باند سلفی‌های تکفیری در تونس
به این سایت رأی بدهید به این سایت رأی بدهید

Top